ثبت یک رکورد جدید در پراکنش حیات‌وحش ‌لرستان؛ فیلمبرداری از پرنده ‌«دودوک» در رومشکان

ثبت یک رکورد جدید در پراکنش حیات‌وحش ‌لرستان؛ فیلمبرداری از پرنده ‌«دودوک» در رومشکان

بازدیدها: 29

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رومشکان از ثبت گونه پرنده حائزاهمیت«دودوک» توسط انجمن زیست‌محیطی مثلث زندگی در این شهرستان خبر داد.

محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: طبق برنامه گشت‌وکنترل و پایش گونه پرنده دودوک با نام علمی Cursorius cursor چندین بار در  شهرستان رومشکان مشاهده شد، اما موفق به تصویربرداری از این گونه پرنده نشده‌بودیم.

وی با بیان اینکه تراکنش پرنده دودوک در استان لرستان تاکنون مشاهده نشده‌است، افزود: تصویربرداری و فیلمبرداری این‌گونه پرنده از طریق انجمن زیست‌محیطی مثلث زندگی رومشکان انجام شده و اعضای این انجمن پس از مدت‌ها تلاش موفق به تصویربرداری از پرنده دودوک شده‌اند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رومشکان در رابطه با مشخصات پرنده دودوک  عنوان کرد: طول بدن این پرنده۲۳ سانتیمتر و بال‌هایش به رنگ خاکستری سیر است که در سطح شکمی کمرنگ‌تر و در پهلوها رگه‌های مشخص‌تری دارد و اطراف بال‌ها نیز سیاه‌رنگ است که هنگام پرواز به‌خوبی نمایان می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: اداره حفاظت محیط‌زیست رومشکان براساس ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۷ موفق شده‌است  رتبه نخست را از مجموع ۱۱شهرستان لرستان کسب کند.