بازدیدها: 3به گزارش شبکه اطلاع رسانی رومشکان نیوز ؛ شیرزاد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگارسفیرافلاک، با اشاره به میزان تخلفات مختلف طی هشت‌ماهه امسال در حوزه منابع طبیعی اظهار داشت: در این مدت ۹۹۵ هزار و ۶۰۵ کیلوگرم زغال در استان لرستان کشف‌شده که از این میزان ۲۵۹ هزار و ۹۰۵ کیلوگرم مربوط به شهرستان خرم‌آباد، ۹۲۰ کیلوگرم […]

بازدیدها: 3

به گزارش شبکه اطلاع رسانی رومشکان نیوز ؛ شیرزاد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگارسفیرافلاک، با اشاره به میزان تخلفات مختلف طی هشت‌ماهه امسال در حوزه منابع طبیعی اظهار داشت: در این مدت ۹۹۵ هزار و ۶۰۵ کیلوگرم زغال در استان لرستان کشف‌شده که از این میزان ۲۵۹ هزار و ۹۰۵ کیلوگرم مربوط به شهرستان خرم‌آباد، ۹۲۰ کیلوگرم کوهدشت، دو هزار و ۲۶۵ کیلوگرم مربوط به پلدختر، هزار و۳۲۰ کیلوگرم الیگودرز، ۶۲۰ کیلوگرم الشتر، هزار و ۳۹۸ کیلوگرم نورآباد، ۲۴۰ کیلوگرم دورود، ۱۴۳ کیلوگرم بروجرد و ۴۵۱ کیلوگرم در شهرستان دوره چگنی کشف‌شده است.

وی افزوند: متأسفانه بعضی از روستائیان به جهت افزایش عرصه زراعی خویش، اقدام به کت زدن برای خشکانیدن یک حلقه از پوست درخت می‌کنند و مانع جریان شیره نباتی می‌گردند که شش اصله درخت در شهرستان الشتر و خرم‌آباد آسیب‌ دیده است.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: در هشت‌ماهه امسال ۱۸۷ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۳۳۲ هکتار از اراضی استان لرستان تخریب‌شده که ۸۶ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۸۴۸ هکتار از دست متصرفان خلع ید شده است.

وی بیان کرد: طی این مدت هشت هزار و ۴۴۹ درخت قطع‌شده که بیشترین قطع درخت مربوط به شهرستان الشتر با پنج هزار و ۵۸۸ درخت بوده است و در شهرستان‌های ازنا و دورود خوشبختانه هیچ‌گونه قطع درختی نداشته‌ایم.

نجفی با اشاره به بوته کنی در استان تصریح کرد: تاکنون چهار هزار و ۴۰۳ مورد بوته کنی توسط متخلفان صورت گرفته که ۱۳۳ مورد در خرم‌آباد، ۶۰ مورد در پلدختر، سه هزار و ۹۶۰ مورد در الیگودرز و۲۵۰ مورد در الشتر بوده است.

وی به چرای غیرمجاز ۳۷ هزار و۲۸۳ رأس دام در مراتع استان اشاره کرد و گفت: ۸۲ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در استان انجام‌شده که از این تعداد ۲۹ مورد خلع ید شده و مابقی نیز در دست اقدام است؛ متأسفانه بیشترین ساخت‌وساز غیرمجاز در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد انجام می‌شود.

نجفی افزود: امسال ۶۵ خودرو توقیف و ۷۶ نفر متخلف دستگیرشده است که از این تعداد ۱۸ نفر در خرم‌آباد، ۹ نفر در کوهدشت، شش نفر در پلدختر، ۳۸نفر در الیگودرز، دو نفر در نورآباد، یک نفر در بروجرد و دو نفر از رومشکان است.